Skip to main content
Chci si vytvořit rezervy      Chci zhodnotit své peníze     Chci pravidelnou rentu      Nechci investovat vůbec

Máte něco našetřeno? Nechte své peníze pracovat a vydělávat.

Kolik musím investovat?

Záleží to na vašich prostředcích. U jednorázového investování má smysl investovat větší částku, protože čím víc peněz investujete, tím vyšší bude výnos. Pokud chcete investovat menší obnos měsíčně (třeba 1 300 Kč), přečtěte si článek jak investovat dlouhodobě

Společně si sedneme a najdeme pro vás řešení na míru.  Poradím vám kolik investovat a podle několika parametrů pro vás najdeme ideální investici. 

Chci zhodnotit své peníze

Ideální investice

Ideální investice má maximální výnos při minimálním riziku a nejlepší možnou likviditu. Taková investice však neexistuje, protože tyto parametry se navzájem vylučují.

  • Výnos znamená, jak se vaše prostředky v čase zhodnotí.
  • Míra rizika vyjadřuje pravděpodobnost, že se peníze nezhodnotí, nebo dojde dokonce ke ztrátě.
  • Likvidita určuje, jak rychle investice proměníte zpět na hotové peníze, neboli jak rychle se ke svým penězům dostanete

V praxi platí, že čím vyšší je očekávaný výnos, tím vyšší je riziko, se kterým je třeba počítat a snižuje se likvidita. Chytrý investor vždy hledá ideální poměr mezi těmito třemi ukazateli. Případně hledá, který z parametrů je pro něj nejdůležitější.

Jak rychle se mé peníze zhodnotí?

Jakmile najdete tu správnou investiční příležitost, můžete si jednoduše spočítat, za jak dlouho dosáhnete požadovaného zhodnocení vašeho vkladu. Použijte pravidlo 72. Pokud číslo 72 vydělíte předpokládaným zhodnocením v procentech za rok, dostanete přibližný počet let, za který se vaše investice zdvojnásobí. 

Například pokud investice vynáší 8 % ročně, bude trvat 9 let, než se z vašich investovaných 100 000 Kč stane 200 000 Kč. Podmínkou samozřejmě je, že veškeré výnosy reinvestujete.

Pravidlo funguje i obráceně, pokud použijeme místo výnosu průměrnou míru inflace. Výsledkem bude počet let, za které bude kupní síla peněz poloviční.

Při inflaci 3 % ročně bude trvat přibližně 24 let, než kupní síla vašich 100 000 klesne na polovinu. Proto je dobré ukládat peníze dlouhodobě tak, aby porážely inflaci.

Základní informace máte. Kontaktujte mě a najdeme pro vás řešení. Nebo se podívejte, jak spolupráce se mnou probíhá.

Potkejme se u kávy a proberme vaše možnosti.

Nezávazně si promluvme na prvním setkání

+420 728 086 588

Domluvíme si schůzku. Probereme vaši situaci, přání a prostředky. Navrhnu pro vás to nejlepší řešení.